اخبار و رویدادها

آغاز فعالیت وب‌سایت رسمی پروفسور مریم میرزاخانی

آغاز فعالیت وب‌سایت رسمی پروفسور مریم میرزاخانی

«وقتی که بچه بودم رویایم این بود که نویسنده شوم. هیجان‌انگیزترین لحظاتم را به خواندن رمان می‌گذراندم، در واقع هر چیزی را به دستم می‌رسید می‌خواندم». شاید به ذهن کمتر کسی خطور کند که این جملات رویای کودکانه یک نابغه ریاضیات باشد.

پروفسور مریم میرزاخانی همیشه دوست داشت بخواند، بنویسد و خوانده شود اما در طول زندگی پربار ولی کوتاه خود، همواره صرفا در زمینه‌های علمی فعالیت کرده و فرصت نکرد این آروزیش را برآورده کند.

چه بسا اگر مرگ امان می‌داد، سال‌های بعد می‌توانستیم رمانی بخوانیم با نام خاطرات و تجربیات یک مغز ناآرام، زندگی مریم میرزاخانی، ولی افسوس که اکنون تنها می‌توانیم با امانتداری یاد و خاطره مریم را زنده نگه داریم.

در همین راستا و پس از واکنش‌های دوستانه و همدردانه ایرانیان عزیز، ما به عنوان خانواده مریم میرزاخانی در پی آن برآمدیم که درگاهی ایجاد کنیم تا در ابتدا هرآنچه درباره این عزیز سفر کرده وجود دارد را جمع کرده و اطلاعات موثقی درباره او را به اشتراک گذاشته و در ادامه راه بنیادی را به نام ایشان  راه اندازی نماییم تا نیات ایشان را به سرانجام برسانیم.

اکنون تمام تلاش‌مان این است که وبگاه رسمی پروفسور مریم میرزاخانی به پایگاهی جهت ارائه اطلاعات موثق درباره او تبدیل شود. امید که بتوانیم نام و یاد و راهش را زنده نگه داریم.

پیشاپیش از همراهی و حمایت‌های همه هموطنان عزیز صمیمانه سپاسگزاریم و خواهشمندیم اگر اطلاعات، صدا، تصویر و یا هر مستندی از پرفسور مریم میرزاخانی دارند، با ما در تماس باشند تا هر چه از این عزیز مانده را در این سایت با همگان به اشتراک بگذاریم.

← مشاهده تمام اخبار